خريد سنگ ساختماني

خريدسنگ ساختماني یکی از پرکاربردترین و رایج ترین مصالح ساختمانی است که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته است. سنگ ها دارای قابلیت های منحصر بفردی هستند که قابل مقایسه با سایر مصالح ساختمانی نمی باشند. آن چه که در این مطلب از سنگ اسپادانا به بیان آن می پردازیم، معرفی انواع سنگ ساختمانی، کاربرد آن در ساختمان سازی، ارائه قیمت و معرفی مراکز خرید می باشد. مجموع معادن و كارخانه سنگ اسپادانا با بيش از ۲ دهه فعاليت در زمينه انواع سنگ ساختماني از جمله سنگ هاي مرتبط با ساختمان افتخار اين را دارد در بازار ايران جزء محدود شركت هاي هست كه دربافت جايزه تنديس كيفيت خدمات را دريافت نموده .

 خريد سنگ ساختمانی

 

از جمله ویژگی های خريد سنگ ساختماني می توان به دوام و مقاومت بسیار بالا، جلاپذیری مطلوب، مقاومت سایشی و ضربه ای بالا، قابلیت برش و صیقل خوردن، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت کششی و خمشی مناسب، غیر قابل نفوذ بودن، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی، سختی و مقاومت فشاری بالا و پایداری در برابر مواد اسیدی و قلیایی اشاره نمود.از سنگ برای پوشش دیوار داخلی ساختمان، نماکاری، زیرسازی جاده ها، دیوار و شالوده، کف خیابان و پیاده رو و تزئینات مختلف استفاده می شود.

 

 

خريد سنگ ساختماني

کاربرد سنگ

کف ساختمان و پلکان

سنگی که برای پلکان و كف سابي مورد استفاده قرار می گیرد در معرض سایش و ضربه خواهد بود، بنابراین باید بسیار سخت باشد و از مقاومت سایشی و ضربه ای بالایی برخوردار باشد. سنگ کف ساختمان باید قابل برش در یک جهت باشد. سنگ های رسوبی و دگرگون این مزیت را دارا هستند.

علاوه بر آن سنگ کف و پلکان به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی باید تحليل پذيري کمتري داشته باشند تا در اثر شستشو با مواد شوینده و ریختن مواد اسیدی یا بازی روی آن نفوذناپذیر بوده. از جمله سنگ هایی که برای کف و پلکان مناسب می باشند، می توان سنگ های مرمریت و گرانیت را نام برد.

نماکاری ساختمان

یکی از موارد استفاده از سنگ، نماکاری ساختمان است. برای نماي ساختمان از سنگ های بادوام و مقاوم استفاده شده تا در برابر عوامل مختلف محیطی آسيب ژذير نبوده . شرایط متغیر جوی، تابش نور خورشید، یخبندان، گرد و غبار، باران های اسیدی و آلودگی هوا از جمله عواملی هستند که بر مقاومت سنگ تاثير گذار است . سنگ تراورتن از جمله سنگ هاي است كه در نماکاری ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرد.

 

دیوار

سنگ هایی که برای دیوارها و شالوده به کار می روند به صورت نامنظم و بدون شکل خاص چیده می شوند. برای صرفه جویی در هزینه ساخت و ساز از سنگ هایی که در منطقه دیده می شوند استفاده می گردد.

سنگ های كه قدرت تحليل پاييني دارند و سنگ هایی که دارای لایه بندی بوده برای دیوار و شالوده مناسب نیستند. اما سنگ های سخت با مقاومت فشاری بالا و وزن مشخص مناسب این کار می باشند. اغلب ماسه سنگ و سنگ آهکی دولومیتی گزینه ای مناسب برای دیوار و شالوده به شمار می آیند.

دیوارهای داخل ساختمان (خريد سنگ ساختماني)

استفاده از سنگ برای دیوار داخلی ساختمان ظاهری بسیار باشکوه و خنک به آن می بخشد. اصولاً از سنگ برای پوشش دیوار حمام و سرویس بهداشتی، ساختمان های اداری، فروشگاه ها و سالن های غذاخوری استفاده می شود. مخصوصا سنگ هاي مرمر سفيد يك رنگ بسته به دكوراسيوني كه انتخاب ميكنيد متفاوت است

سنگی که برای دیوار به کار می رود باید ظاهری زیبا و سطحی جلاخورده داشته باشد. علاوه بر آنت تحليل پذيري آن تا در اثر شستشو با مواد شوینده آسیب نبیند و مقاومت آن کم نشود.

سنگ ساختمانی | بازار سنگ

 

 

 

 

5/5 (1 نظر)