آخر هر هفته همراه فروش ویژه

خرید سنگ ساختمانی

برای خرید سنگ ساختمانی باید توجه داشته باشید که سنگ ساختمانی ممکن است به عنوان یک سنگ سالم تعریف شود که می تواند با خیال راحت در برخی شرایط در ساخت و ساز به عنوان یک واحد بدون پوشش یا با پوشش عظیم استفاده شود. بازاراستون به شما انواع سنگ های ساختمانی  را معرفی میکند و همچنین شما می توانید انواع سنگ های ساختمانی در اصفهان را در انواع سایز ها و طرح های دلخواه خریداری کنید.

خرید سنگ ساختمانی

کاربرد های سنگ های ساختمانی :

گرانیت ها و مرمرهایی که به شکل بلوک های پوشش دار ، ورقه ای یا ستون های ظریف در ساختمان های تاریخی و گران قیمت استفاده می شوند، سنگ های ساختمانی خوبی هستند.

به همین ترتیب، ماسه‌سنگ‌ها و سنگ آهک ها که مورد استفاده در قلعه‌ها، دیوارهای حائل و دیوارهای مرزی و همچنین به عنوان بلوک در خانه‌های سنگی و خانه‌های ییلاقی هستند، از سنگ‌های ساختمانی معمولی هستند.

تخته سنگ ها در جاهای بسیاری استفاده می شود. در بسیاری از مناطق به عنوان مصالح سقف، برای ساخت و سازهای معمولی و در پیاده روسازی ها نیز  به کار گرفته می شوند. این نوع سنگ ها نیز در  همین گروه های معرفی شده سنگ های ساختمانی قرار می گیرند.

خرید سنگ ساختمانی

خواص سنگ های ساختمانی : ( خرید سنگ ساختمانی )

اینکه یک سنگ باید چه ویژگی‌های فیزیکی، ساختاری و سایر خواص را داشته باشد تا به عنوان سنگ ساختمانی توصیه شود، به نوع ساخت و موقعیت در آن ساختمان خاص که در آن سنگ برای استفاده در نظر گرفته شده است، بستگی دارد. بنابراین سنگی که در کف سازی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، نیازی به داشتن تمام ویژگی ها یی که برای استفاده سنگ، در پی و دیوارهای باربر ضروری  می باشد نیست.

به طور مشابه، سنگ های مورد نیاز برای ساخت دیوارهای حائل نیازی به داشتن تمام خواص مورد نیاز در  دیوارهای نما را ندارند.

بنابراین، بحث در مورد کیفیت های مختلف حاکم بر انتخاب سنگ های ساختمانی ( خرید سنگ ساختمانی در اصفهان) در سه زیر عنوان تقسیم می شود:

ویژگی های قدرتی سنگ

ویژگی های زمین شناسی سنگ

ویژگی های عمومی سنگ

۱- ویژگی های قدرتی سنگ :

سنگ ها، مانند سایر جامدات زمانی که تحت فشار بیش از قدرت خود قرار می گیرند، از بین می روند. شکست تحت نیروهای فشاری، کششی و برشی در مقادیر مختلف رخ می دهد.
با این حال، مقاومت فشاری نامحدود به عنوان مهمترین ویژگی شاخص سنگ ها در نظر گرفته می شود.

ترکیبات کانی شناسی:

همانطور که می دانیم سنگ ها در واقع از واحدهای کوچکتری به نام کانی ها تشکیل شده اند. از این رو خواص سنگ ها در نهایت به ترکیب و ماهیت بسته بندی در سنگ بستگی دارد.
مشخص شده است که سنگ‌هایی که عمدتاً از سیلیس تشکیل شده‌اند، به‌ویژه کوارتز (SiO2)، به‌ویژه در فرم آزاد، از بسیاری جهات قوی‌ترین هستند.
کوارتزیت ها، ماسه سنگ ها و گرانیت ها نمونه هایی از سنگ های قوی کوارتز هستند. سنگ‌های کربناته تنوع بسیار گسترده‌ای در خواص مهندسی خود نشان می‌دهند و از این رو هر گونه باید برای چنین ویژگی‌هایی قبل از استفاده در ساخت و سازهای با اهمیت مورد آزمایش قرار گیرد.
وجود کانی هایی مانند میکا، گچ، سولفیدها، گلوکونیت، ترمولیت، سنگ چخماق، چرت و خاک رس حتی به نسبت کوچک در سنگ های سالم، استحکام و کیفیت ذاتی آنها را از بین می برد.

بافت و ساختار:

بافت یک سنگ اندازه، شکل و رابطه متقابل اجزای معدنی  آن را تعریف می‌کند، در حالی که ساختار، توسعه برخی از ویژگی‌های معمولی را در مقیاس بزرگ در کل توده سنگ تعیین می‌کند.

سنگ ها ممکن است درشت دانه، دانه متوسط یا ریزدانه و همچنین دارای بافت هم دانه یا غیر دانه ای باشند. تجربه نشان داده است که سنگ‌های ریزدانه با بافت همدانه‌ای، در مقایسه با سنگ‌های درشت دانه و نامتعادل، سنگ‌های ساختمانی بهتری هستند.
در مورد دوم، اجزای با اندازه های مختلف تحت بارهای تحمیلی متفاوت رفتار می کنند و واکنش پیچیده ای را ارائه می دهند.

خرید سنگ ساختمانی

از نظر ساختاری، ویژگی هایی مانند لایه بندی، شاخ و برگ، خط بندی، شکاف، اتصالات، ریز مفاصل و ساختارهای جریانی باید قبل از انتخاب سنگ برای ساخت مورد توجه قرار گیرند.
اغلب این موارد ممکن است در نمونه آزمایشی با اندازه کوچک دیده نشوند. زمین شناسی توده سنگ به عنوان یک کل و در وقوع صحرایی باید از نظر اثرات احتمالی آنها بر کیفیت این سنگ ها مورد مطالعه قرار گیرد. ( خرید سنگ ساختمانی )

بیشتر این سازه‌ها باید به‌عنوان صفحه‌های ضعیف مؤثر در نظر گرفته شوند و هنگامی که از هم فاصله دارند، به‌دست آوردن بلوک‌هایی با اندازه مناسب از توده سنگ را بسیار دشوار می‌سازند.
زمانی که باید از بلوک هایی از این گونه سنگ ها استفاده شود، باید به گونه ای قرار داده شوند که سطوح ضعف موازی با بارهای موثر نباشند.

۳- مقاومت در برابر هوا (دوام):

این اساساً یک ویژگی زمین شناسی است که از یک طرف با ترکیب و بافت یک سنگ و همچنین محیطی که در نهایت در ساخت و ساز از آن استفاده می شود از طرف دیگر تعیین می شود. هیچ چیز ابدی نیست، حتی سنگ ها.

 اما سرعت تخریب یک سنگ در اثر حمله فرآیندهای طبیعی (یعنی هوازدگی) از سنگی به سنگ دیگر متفاوت است.
یک سنگ (به عنوان مثال گرانیت) ممکن است هنگام استفاده در فضای داخلی یک ساختمان برای صدها سال تازه و بدون لکه باقی بماند، اما همان سنگی که در نمای بیرونی همان ساختمان استفاده می شود ممکن است در عرض چند دهه به شدت سوراخ و کدر شود. ( خرید سنگ ساختمانی )

 به طور مشابه، سنگ آهک مورد استفاده در شهرک های صنعتی ممکن است به دلیل واکنش با بخارات اسید سولفور که هوا را آلوده می کند، تحت تاثیر قرار بگیرد.
در حالی که همان سنگ مورد استفاده در معابد و قلعه ها در آب و هوای تمیزتر (مثلاً دره کشمیر) برای قرن ها تازه باقی مانده است.

جدول سختی

یک مهندس، به ویژه یک شهرساز باید سازگاری یک سنگ پیشنهادی برای استفاده در یک محیط خاص را در نظر داشته باشد.
سنگ ها نسبت به محیطی که در آن قرار می گیرند حساس هستند. دوام آنها که به معنای ظرفیت آنها برای تحمل بارهای تحمیلی بدون هیچ گونه خرابی است بستگی به این دارد که آیا آنها در محیطی متناسب با خصوصیات زمین شناسی آنها استفاده شده اند یا خیر؟

ویژگی های عمومی سنگ :

برای خرید سنگ ساختمانی درباره انواع سنگ ها بدانیم:

هر نوع سنگ بر اساس خواصی که دارد کاربردهای ساختمانی مختلفی دارد. به عنوان مثال، انواع خاصی مانند بازالت و گرانیت دارای ویژگی های برتر مانند استحکام فشاری و دوام بالا هستند و از این رو در کارهای ساختمانی عمده به کار می روند.

با این حال، سنگ هایی وجود دارند که ویژگی های آنها (مانند مقاومت فشاری کم و وجود مواد مضر در اجزای سازنده آنها) آنها را برای کارهای ساختمانی جزئی به عنوان مثال گنیس مناسب می کند. بنابراین از سنگ ها به عنوان مصالح ساختمانی و همچنین برای مصارف تزئینی استفاده می شود.

 

۱- سنگ بازالت :

سنگ بازالت که به عنوان تله نیز شناخته می شود، معمولاً در راه سازی، به عنوان سنگدانه در تولید بتن، سنگ تراشی برای پایه های پل، دیواره های رودخانه و سدها استفاده می شود. ساختار سنگ بازالت متوسط تا ریز دانه و فشرده است.

سنگ بازالت

سنگ گرانیت :

کاربرد گرانیت در ساخت و ساز ساختمان شامل پایه های پل، دیوارهای حائل، سدها، حاشیه ها، ستون های سنگی، به عنوان سنگدانه درشت در بتن، بالاست برای راه آهن، به عنوان پوشش ضد رطوبت و پوشش خارجی دیوارها و استفاده های تاریخی است. ساختار گرانیت کریستالی، دانه ریز تا درشت است. ( خرید سنگ ساختمانی )

به طور قابل توجهی سخت و بادوام است و مقاومت فشاری آن از ۱۰۰MPa تا ۲۵۰MPa متغیر است. همچنین دارای ارزش جذب کم، کمترین تخلخل، مقاومت خوب در برابر یخ زدگی و هوازدگی است اما در برابر آتش مقاومت ضعیفی دارد.

به خوبی جلا می دهد و رنگ آن از خاکستری روشن تا صورتی متفاوت است. گرانیت صیقلی را می توان به عنوان رویه میز، روکش ستون ها و دیوارها استفاده کرد.

سنگ گرانیت

ماسه سنگ : ( خرید سنگ ساختمانی )

ماسه سنگ در ترکیب با سیمان سیلیس در ساخت سازه های سنگین استفاده می شود. همچنین در کارهای بنایی، سدها، پایه پل ها و دیواره های رودخانه استفاده می شود.
از کوارتز و فلدسپات تشکیل شده است و در رنگ های مختلف مانند سفید، خاکستری، قرمز، سفالی، قهوه ای، زرد و خاکستری تیره یافت می شود.
مقاومت فشاری بین ۲۰ مگاپاسکال و ۱۷۰ مگاپاسکال است و گرانش مشخص از ۱٫۸۵ تا ۲٫۷ متغیر است. باید دانست که هوازدگی ماسه سنگ آن را برای ساخت و ساز ساختمان نامناسب می کند.

ماسه سنگ

تخته سنگ : ( سنگ اسلب )

تخته سنگ تنوع زیادی در خواص ساختمانی خود نشان می دهد که به ضخامت ورقه ها و رنگ سنگ بستگی دارد. از آن به عنوان کاشی سقف، دال و روسازی استفاده می شود. از کانی های کوارتز، میکا و خاک رس تشکیل شده است. مقاومت فشاری تخته سنگ از ۱۰۰MPa به ۲۰۰MPa تغییر می کند و رنگ آن می تواند خاکستری تیره، خاکستری مایل به سبز، خاکستری بنفش تا سیاه باشد. ساختار تخته سنگ ریزدانه و وزن مخصوص آن ۲٫۶ تا ۲٫۷ است.

( خرید سنگ ساختمانی )

خرید سنگ ساختمانی

سنگ آهکی :

تمام سنگ های آهکی برای ساخت و ساز ساختمان مفید نیستند. انواع نامطلوب غنی از خاک رس هستند یا به طور قابل توجهی نرم هستند و عملا برای کارهای ساختمانی مناسب نیستند. با این حال، انواع متراکم، فشرده، و بافت ریز که فاقد حفره و ترک هستند را می‌توان به راحتی پوشانده و جلا داد.

سنگ آهک برای کفپوش، سقف، روسازی و به عنوان ماده پایه سیمان استفاده می شود. در مناطقی که هوا با گازهای صنعتی آلوده است و همچنین در مناطق ساحلی که بادهای شور می توانند به آنها حمله کنند، باید از استفاده از سنگ های آهک به عنوان سنگ های نما خودداری شود.

سنگ های آهکی

سنگ لاتریت :

لاتریت به عنوان سنگ ساختمانی استفاده می شود اما سطح بیرونی آن نیاز به گچ کاری دارد. حاوی درصد بالایی از اکسید آهن است و به راحتی می توان آن را به صورت بلوک برش داد.
لاتریت در انواع نرم و سخت وجود دارد و مقاومت فشاری لاتریت بین ۱٫۹ مگاپاسکال تا ۲٫۳ مگاپاسکال است و با چاشنی استحکام آن افزایش می یابد. رنگ لاتریت ممکن است قهوه ای، قرمز، زرد و خاکستری باشد.

سنگ ماربل : ( سنگ مرمریت | خرید سنگ ساختمانی )

برای کارهای روکشی و زینتی در ستون ها، کفپوش ها و پله ها کاربرد دارد. مقاومت فشاری سنگ مرمر از ۷۰ مگاپاسکال تا ۷۵ مگاپاسکال متغیر است. سنگ های مرمر بسیار قوی، یکنواخت از نظر بافت، تخلخل کم و با جلا عالی هستند. به راحتی می توان آن را برش داد و به اشکال مختلف حک کرد. سنگ ماربل در رنگ های مختلف مانند سفید و صورتی موجود است.

تماس بگیرید
تماس بگیرید

سنگ مرمریت

مرمریت مجستیک رز

تماس بگیرید

سنگ مرمریت

مرمریت سولو گری

تماس بگیرید
سنگ ماربل

سنگ گنیس :

از این نوع سنگ برای ساخت و سازهای جزئی استفاده می شود زیرا وجود مواد زیان آور در ترکیبات آن باعث نامطلوب ساختن ساختمان می شود. با این حال، انواع سخت سنگ گنیس ممکن است در کارهای ساختمانی استفاده شود. قدرت تراکم از ۵۰ مگاپاسکال تا ۲۰۰ مگاپاسکال متغیر است. دارای دانه های ریز تا درشت است و رنگ آن ممکن است خاکستری روشن، صورتی، بنفش، خاکستری مایل به سبز و خاکستری تیره باشد.

خرید سنگ ساختمانی

سنگ کوارتزیت :

به عنوان بلوک های ساختمانی، ورقه ای و به عنوان سنگدانه برای بتن استفاده می شود. ساختار کوارتزیت دانه ریز تا درشت و بیشتر دانه ای و مارک دار است و عمدتاً از فلدسپات و میکا در مقادیر کم تشکیل شده است. قدرت خرد شدن بین ۵۰ مگاپاسکال تا ۳۰۰ مگا پاسکال است. آنها در رنگ های مختلف مانند سفید، خاکستری و زرد موجود هستند. ( خرید سنگ ساختمانی )

سنگ کوارتزیت

سنگ تراورتن : ( خرید سنگ ساختمانی )

از تراورتن برای سنگفرش، مسیرهای باغ و حیاط استفاده می شود. وزن مخصوص آن ۱٫۶۸ و مقاومت فشاری آن از ۸۰ تا ۱۲۰ مگاپاسکال متغیر است.
مشخصه این سنگ سوراخ ها و فرورفتگی های حفره دار در سطح آن است که به این معنی است که دارای سطح متخلخل و بافت متحدالمرکز است.
می توان آن را صاف و براق کرد و در رنگ های مختلف از خاکستری تا قرمز مرجانی عرضه می شود.

خرید سنگ ساختمانی

منبع : sciencedirect.com

برای آشنایی با تمامی سنگ ها  و آگاهی از انواع قیمت سنگ ها از سایت بازاراستون دیدن فرمایید.

۱۶ دیدگاه برای “خرید سنگ ساختماني

 1. mehdibayati گفته:

  درود بر شما

  تنوع سنگ های ساختمانی برای راه پله زیاد است شما باید دقیق تر بفرمائید یا جهت دریافت مشاوره رایگان با همکارن بخش فروش در تماس باشید

 2. mehdibayati گفته:

  با سلام و احترام برای دریافت مشاوره و راهنمایی و قیمت به روز سنگ ساختمانی با شماره ۰۹۱۳۱۰۳۹۱۵۱ تماس بگیرید

 3. سلوچ گفته:

  سلام خسته نباشید. من میخواهم نمای درب ورودی ساختمانم رو کامل با سنگ تراورتن انجام بدم و از سایت شما خرید سنگ ساختمانی رو انجام بدم. از کدام نوع باید استفاده کنم و شامل کدوم طرحا میشه؟

 4. mehdibayati گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر

  جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه خرید سنگ ساختمانی با شماره ۰۹۱۳۱۰۳۹۱۵۱ تماس بگیرید

  با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استعلام قیمت