خرید سنگ تراورتن

سنگ ساختمانی تراورتن:

سنگ ساختمانی تراورتن یکی از زیباترین سنگ‌های ساختمانی و مورد علاقه طراحان و معماران بی‌شماری است، خرید سنگ تروارتن از طریق سایت بازار استون با بهترین قیمت سنگ تراورتن موجود در کل بازار امکان پذیر می باشد.

سنگ آهک به مرور زمان تحت فشار و دمای بیش از حد پوسته زمین قرار می‌گیرد.این سنگ را از دل رسوبات چشمه‌های آب گرم و البته غارهای سنگ آهک بیرون می‌کشند. منبع اصلی تراورتن از رسوبات چشمه‌های آب گرم است. با این وجود برخی غارهای آهکی نیز سرشار از این سنگ زینتی و زیبا هستند.

خرید سنگ تراورتن

ویژگی های سنگ تراورتن:

تراورتن یک سنگ متخلخل است؛ این بدین معناست که حفره‌های بسیار ریزی در بافت این سنگ یافت می‌شود. جدای از حفره‌های ریز، وجود الگوهای متفاوت و رنگ‌بندی‌های زیبا از دیگر ویژگی‌های تراورتن به شمار می‌رود.بازه رنگ تراورتن از سفید عاجی گرفته تا طلایی و حتی قهوه‌ای را شامل می‌شود.

این رنگ‌ها در اثر وجود آهن و مواد آلی در پوسته زمین به وجود می‌آیند. امروزه در بخش‌های مختلفی از منزل همچون دیوار، کف ساختمان و بخش‌هایی از حمام و آشپزخانه از تراورتن استفاده می‌شود.

شناخت کاربردها برای خرید سنگ تراورتن:

با استفاده از سنگ تراورتن در راه‌پله، یک منزل با طراحی ساده به یک بنای مجلل تبدیل می‌شود. از طرفی نمای خارجی، پیشخوان (مثل اپن آشپزخانه)، کف و دیوار را نیز می‌توان با این سنگ ارزنده مزین نمود. به دلیل استحکام بالای تراورتن و البته رنگ‌بندی‌های متنوع، می‌توان راه پله را با الگوهای بی‌شماری طراحی کرد.

انواع بهترین سنگ تراورتن:

 • سنگ تراورتن عباس آباد
 • سنگ تراورتن طرق
 • سنگ تراورتن ابرکوه
 • سنگ تراورتن رویال
 • سنگ تراورتن آتشکوه
 • سنگ تراورتن تکاب
 • سنگ تراورتن یزد
 • سنگ تراورتن حاجی آباد
 • سنگ تراورتن آذرشهر
 • سنگ تراورتن دره بخاری
 • سنگ تراورتن کرم ابیانه
 • خرید سنگ تراورتن

یکی از سنگ های آهکی دیگر که از دسته سنگ های ساختمانی به شمار می آید سنگ تراورتن نام دارد ، تراورتن که به زبان فرانسوی TRAVERTINE نام دارد , به جا مانده از از رسوبات دریاها، رود خانه ها ، چشمه ها آب گرم و یا رسوبات آب های معدنی غارها میباشد.

خرید سنگ تراورتن

استخراج سنگ ساختمانی تراورتن از معدن

بلوک های روشن تراورتن که از معادن استخراج میشود دارای سرت های مختلف رنگی است و به همین دلیل بد از برش آن ها را به دسته های رنگی متنوع ای دسته بندی میکنند.

آنچه مرتبط یا قیمت سنگ تراورتن در بازار سنگ ساختمانی ایران است مهمترین پارامتر آن است که هر چه قدر رنگ سنگ به رنگ های روشن نزدیک تر باشد قیمت آن سنگ نیز گران تر خواهد شد ، از مهمترین معادن سنگ تراورتن در ایران میتوان ، تراورتن حاجی آباد، تراورتن دره بخاری ، تراورتن آذرشهر ، تراورتن سیلور کاشان، تراورتن شکلاتی آقا محمدی و تراورتن ابیانه نام برد.

خرید سنگ تراورتن

از صادراتی ترین سنگ های تراورتن ایران ، تراورتن سیلور ، تراورتن قرمز آذر شهر ، تراورتن لیمویی ، تراورتن دره بخاری را میتوان نام برد.

انواع سنگ آهک که از رسوبات کربنات کلسیم در یا نزدیک چشمه های آب گرم یا غارهای آهکی تشکیل شده است. یکی از محبوب ترین سنگ های مورد استفاده در معماری است و قرن هاست که وجود داشته است. کولوسئوم در رم تقریباً به طور کامل از سنگ تراورتن ساخته شده است و بزرگترین چنین ساختمانی در جهان است. مرکز گتی در لس آنجلس (تصویر بالا)، که در سال ۱۹۹۷ افتتاح شد، برداشتی مدرن از سنگ تراورتن است. سطوح داخلی و خارجی ساختمان های آن با ۱٫۲ میلیون فوت مربع از این سنگ زیبا پوشیده شده است.

امروزه سنگ تراورتن به عنوان یک ماده بادوام و ظریف برای کاربردهای مسکونی نیز مورد توجه قرار می گیرد، از جمله کفپوش ها، میزهای کانتر، آبپاش های پشتی، اطراف دوش و وان، اطراف شومینه، سنگ فرش های فضای باز برای پاسیوها و پیاده روها و اطراف استخرها. بر خلاف گرانیت و مرمر، تراورتن ظاهری طبیعی دارد که با سبک های تزئینی معمولی و رسمی مناسب است.

برای آشنایی با تمامی سنگ ها  و آگاهی از انواع قیمت سنگ ها از سایت بازاراستون دیدن فرمایید.