سنگ ساختمانی

سنگ ساختمانی یکی از پرکاربردترین و رایج ترین مصالح ساختمانی است که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته است. سنگ ها دارای قابلیت های منحصر بفردی هستند که قابل مقایسه با سایر مصالح ساختمانی نمی باشند. آن چه که در این مطلب از سنگ اسپادانا به بیان آن می پردازیم، معرفی انواع سنگ ساختمانی، کاربرد آن در ساختمان سازی، ارائه قیمت و معرفی مراکز خرید می باشد. مجموع معادن و کارخانه سنگ اسپادانا با بیش از ۲ دهه فعالیت در زمینه انواع سنگ ساختمانی از جمله سنگ های مرتبط با ساختمان افتخار این را دارد در بازار ایران جزء محدود شرکت های هست که دربافت جایزه تندیس کیفیت خدمات را دریافت نموده .سنگ ساختمانی |خرید سنگ ساختمانی در اصفهان | خرید سنگ ساختمانی|قیمت سنگ ساختمانی

سنگ ساختمانی | بازار سنگ

از جمله ویژگی های خرید سنگ ساختمانی می توان به دوام و مقاومت بسیار بالا، جلاپذیری مطلوب، مقاومت سایشی و ضربه ای بالا، قابلیت برش و صیقل خوردن، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت کششی و خمشی مناسب، غیر قابل نفوذ بودن، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی، سختی و مقاومت فشاری بالا و پایداری در برابر مواد اسیدی و قلیایی اشاره نمود.از سنگ برای پوشش دیوار داخلی ساختمان، نماکاری، زیرسازی جاده ها، دیوار و شالوده، کف خیابان و پیاده رو و تزئینات مختلف استفاده می شود.

کاربرد سنگ

کف ساختمان و پلکان

سنگی که برای پلکان و کف سابی مورد استفاده قرار می گیرد در معرض سایش و ضربه خواهد بود، بنابراین باید بسیار سخت باشد و از مقاومت سایشی و ضربه ای بالایی برخوردار باشد. سنگ کف ساختمان باید قابل برش در یک جهت باشد. سنگ های رسوبی و دگرگون این مزیت را دارا هستند.

علاوه بر آن سنگ کف و پلکان به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی باید تحلیل پذیری کمتری داشته باشند تا در اثر شستشو با مواد شوینده و ریختن مواد اسیدی یا بازی روی آن نفوذناپذیر بوده. از جمله سنگ هایی که برای کف و پلکان مناسب می باشند، می توان سنگ های مرمریت و گرانیت را نام برد.

نماکاری ساختمان

یکی از موارد استفاده از سنگ، نماکاری ساختمان است. برای نمای ساختمان از سنگ های بادوام و مقاوم استفاده شده تا در برابر عوامل مختلف محیطی آسیب ژذیر نبوده . شرایط متغیر جوی، تابش نور خورشید، یخبندان، گرد و غبار، باران های اسیدی و آلودگی هوا از جمله عواملی هستند که بر مقاومت سنگ تاثیر گذار است . سنگ تراورتن از جمله سنگ های است که در نماکاری ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

دیوار

سنگ هایی که برای دیوارها و شالوده به کار می روند به صورت نامنظم و بدون شکل خاص چیده می شوند. برای صرفه جویی در هزینه ساخت و ساز از سنگ هایی که در منطقه دیده می شوند استفاده می گردد.

سنگ های که قدرت تحلیل پایینی دارند و سنگ هایی که دارای لایه بندی بوده برای دیوار و شالوده مناسب نیستند. اما سنگ های سخت با مقاومت فشاری بالا و وزن مشخص مناسب این کار می باشند. اغلب ماسه سنگ و سنگ آهکی دولومیتی گزینه ای مناسب برای دیوار و شالوده به شمار می آیند.

دیوارهای داخل ساختمان (خرید سنگ ساختمانی)

استفاده از سنگ برای دیوار داخلی ساختمان ظاهری بسیار باشکوه و خنک به آن می بخشد. اصولاً از سنگ برای پوشش دیوار حمام و سرویس بهداشتی، ساختمان های اداری، فروشگاه ها و سالن های غذاخوری استفاده می شود. مخصوصا سنگ های مرمر سفید یک رنگ بسته به دکوراسیونی که انتخاب میکنید متفاوت است

سنگی که برای دیوار به کار می رود باید ظاهری زیبا و سطحی جلاخورده داشته باشد. علاوه بر آنت تحلیل پذیری آن تا در اثر شستشو با مواد شوینده آسیب نبیند و مقاومت آن کم نشود.

جهت اطلاع از قیمت های سنگ های ساختمانی با در تماس باشید